Silver Vera Македонија

Silver Vera Македонија
5 (100%) 1 vote

Повеќето луѓе не сакаат нивната кожа да биде постара од актуелната. Тие сакаат да останат silver-veraмлади и да ја задржат својата класична и стандардна хигиена. Меѓутоа, ако нивното лице почнува да старее тие се одлучуваат да користат креми и производи против стареење. Други сакаат да направат козметичка хирургија и да користат инекции како што е Ботоксот за да се ослободат од знаците за стареење. Некои од овие техники се многу скапи, а понекогаш дури и не се добиваат позитивни ефекти, туку дури и предизвикуваат поголема штета на лицето отколку што веќе имало. Но, кога користите Silver Vera вие гарантирано имате позитивни ефекти.

Kупи Silver Vera со попуст од 50%*на официjалниот веб-саjт

Silver Vera е позната по многуте бенефиции како што се:

  •  помага при намалување на акните
  •  помага против псоријаза
  • обезбедува мекост и виталност на кожата
  • го спречува стареењето на клетките на кожата
  • помага против плускавци, херпес како и каснување од инсекти
  • го забавува стареењето на клетките
  • воспоставува природна рамнотежа меѓу влагата на кожата и маснотиите

Како се користи Silver Vera?

Silver Vera е богата со хранливи материи за кои е познато дека помагаат многу ефикасно во забавување на стареењето на кожата. За сребрените јони е познато дека ја чистат кожата и ги убиваат габи и бактерии и помагаат во елиминирање на акните како и други иритации. Овој производ исто така се користи против чирови, каснување од инсекти, воспаление, изгореници, како и повреди. Ова е ревитализирачка крема која се користи во грижата за веќе остарената кожа, како и за средовечна кожа. Важно е да се знае дека хигиенското тело и кожата се клучни за убава кожа. Вообичаено, вратот и лицето се најмногу изложени на надворешните фактори како што се промената на временските услови и УВ-светлината.

Кога ќе ја нанесете Silver Vera на вашата кожа таа се апсорбира во подлабоките слоеви на епидерсмисот. Ова стимулира одредени хормони кои ќе гарантираат дека ги минимизираат знаците за стареење на кожата. Silver Vera, исто така, ќе ве осигура дека ќе ја одржува мекоста и виталноста на кожата.

silver-vera_mk

Состојки на Silver Vera?

Silver Vera користи активни и природни состојки за кои е познато дека се ефективни кога станува збор за лекување на проблемите со лицето. Овие состојки, исто така, биле тестирани со децении и покажале позитивни резултати во одржувањето на мека и нежна кожа. Тие вклучуваат:

Нано сребро. Оваа состојка е позната како силна антимикробна супстанција која нема несакани ефекти врз здравјето на луѓето. Исто така, има антибиотици и антисептички својства кои се користеле од античките времиња. Истражувањата, исто така, покажаа дека сребрените јони се ефикасни во борбата против паразити, вируси, габи, како и бактерии. Затоа, сите бактерии што ќе заглават на вашата кожа ќе бидат убиени откако ќе го нанесете овој крем кој содржи нано сребро.

Shea Butter. Оваа состојка е позната за одржување на природната влажност на кожата. Таа е богата со витамини А, F и Е. Билката Шеи е позната како света и има одличен атрибут за заштита на кожата и косата. Исто така, содржи комплексни состојки кои обично се од суштинско значење за вашата кожа. Редовната употреба на Silver Vera е природен подарок за твојот тен.

Камилица. Оваа состојка е позната по својот природен лек за лекување на егзема, акни, како и псоријаза поради неговите анксиолитички и антиоксидативни својства. Исто така е познато за отстранување и белеење на темни дамки на кожата. Исто така, ги отстранува лузните кои се предизвикани од мозолчиња и акни како и други разни бактериски инфекции.

Вирџин восок. За оваа состојка е познато дека има хранливи материи кои ја навлажнуваат и ја обновуваат виталноста на кожата. Исто така ја зголемува отпорноста на кожата, како и намалувањето и отстранувањето на знаците за стареење.

Kупи Silver Vera со попуст од 50%*на официjалниот веб-саjт

Рузмарин. Оваа состојка е позната како лековита билка. Има антисептични и антиоксидантни својства. Исто така е познат по тонирање и прочистување на кожата. Покрај тоа, состојката на рузмарин има антимикробни својства кои помагаат во борбата против оштетувањето на кожата.

Леванда. За оваа состојка е познато дека се бори против дерматитис, псоријаза, акни, егзема, како и регулирање на било каква масна кожа. Исто така, ја стимулира регенерацијата на ткивата како и олеснувањето на изгорениците и раните.

Невен. За оваа состојка е познато дека има антибактериски, како и антиинфламаторни својства. Оваа состојка, исто така, ги забрзува проблемите со лекување на кожата, како и регенерација на тонот на кожата.

Инструкции за употреба на Silver Vera

Silver Vera e лесен за употреба, а неговите резултати се гледаат во рок од 24 часа од нанесувањето. Се препорачува да се применува навечер и да ја ставате маската двапати неделно. Треба да го измиете вратот и лицето со чиста вода. Потоа нанесете го кремот на измиените површини и полека измазнувајте го. Кремата има лесна текстура, при што апликацијата и апсорпцијата се лесни. Редовното нанесување ќе ви го омекне лицето и ќе стане поубаво. Треба да ја повторите постапката под услов да нанесете дебел слој од кремата и да бидете сигурни дека ќе избегнете контакт со очите. Потоа треба да го исчистите лицето по 30-60 минути по нанесувањето.

silver-vera-mk

98% од луѓето кои го користеле овој производ имале позитивни резултати, што значи дека е ефективен производ. Производителот, исто така, препорачува да го купите овој производ директно од официјалниот веб-сајт за да избегнете фалсификувани производи. Исто така е важно да се напомене дека со соодветна употреба на Silver Vera ќе ги добиете неопходните резултати.

 Осврти на Silver Vera

Моето лице почна да покажува знаци на старост и покрај фактот што мојата локација беше многу сончева и времето продолжи да се менува. Имав многу дупки на моето лице и тоа ме направи да изгледам многу чудно. Дури и се плашев да ја изгубам мојата убавина, а тоа ме натера да барам алтернативи. Пробав различни креми, но никогаш не ми помогнаа. Но, конечно, еден пријател ми препорача да нарачам Silver Vera. На почетокот мислев дека тоа е лажен производ, но по два дена на редовно нанесување мојата кожа почна да се лупи и почна да се формира нова кожа веднаш. Ја препорачувам Silver Vera на сите луѓе кои се плашат за нивната убавина.

Кејти

silver-vera-oсврти

Мојата кожа почна да покажува знаци на стареење, но за среќа прочитав за позитивните ефекти на Silver Vera. Јас веднаш го нарачав од производителот и во рок од два дена мојот пакет беше доставен до мене. Го започнав третманот и по еден месец редовно нанесување мојата кожа се врати на тоа како што беше. Дури беше и повлажна.

Луси

silver-vera_oсврти

Kупи Silver Vera со попуст од 50%*на официjалниот веб-саjт

Welltox Македонија
Black Mask Nederland

Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *